Contacto

Puede contactar con nosotros a través de los siguientes medios:

Carretera Vella d'Andratx, s/n 07181
Calvià (Portals Nous) Mallorca
Teléfono: 668 891 164
Fax: 971 900 449

Formulario de contacto

Toggle Upper
Enseñamos a pensar
Estás en: NovedadesOtros Torneos Lliga de Mallorca per equips aficionats 2013

Lliga de Mallorca per equips aficionats 2013

Finalmente quedamos septimos, con una buena actuación de nuestra joven cantera. 

Publicado el 13 de abril de 2013 (Fuente: Gustavo, Toni)

RONDAS 7 Y 8: Finalmente quedamos septimos, con una buena actuación de nuestra joven cantera.

RONDA 7: Balanguera Promesses - 3 Ágora-Megaescacs 1
3.1 Mora Torres , Marti - Masso Catala, Marina 1-0
3.2 Huguet Calafell, Miguel - Alcaraz Palomares, Asensio 0-1
3.2 Ponce Cano, Carmen - Garcia Astorga ,Ramon 1-0
3.4 Cisneros Serra, Javier - Corda Ghazarian, Jano Uriel 1-0

RONDA 8: Balanguera Promesses - 2 Ágora-Megaescacs 2
3.1 Masso Catala, Marina - Mora Torres ,Marti 0-1
3.2 Alcaraz Palomares, Asensio - Huguet Calafell, Miguel 1-0
3.3 Garcia Astorga, Ramon - Ponce Cano, Carmen 1-0
3.4 Corda Ghazarian, Jano Uriel -Cisneros Serra, Javier 0-1


RONDAS 5 Y 6: De nuevo otra ronda empatada y otra perdida.

RONDA 5: Ágora-Megaescacs 2 - Cercle Solleric 2
Asensio Romero, Javier - Viada Pons De Vall, Carles 1609 1-0
Alcaraz Palomares, Asensio - Nasri, Hicham 1-0
Garcia Astorga , Ramon - Torralba Rubio, Jose Nestor 0-1
Corda Ghazarian, Jano Uriel - Lopez Lopez, Xisco 0-1

RONDA 6 Ágora-Megaescacs 1 - Cercle Solleric 3
3.1 Viada Pons De Vall, Carles 1609 - Asensio Romero, Javier 0-1
3.2 Nasri, Hicham - Alcaraz Palomares, Asensio 1-0
3.3 Torralba Rubio, Jose Nestor - Garcia Astorga, Ramon 1-0
3.4 Lopez Lopez, Xisco - Corda Ghazarian, Jano Uriel 1-0


RONDAS 3 Y 4:
Una ronda perdida y otra empatada contra Maria de la Salut

RONDA 3: AGORA MEGAESCACS 0-MARIA DE LA SALUT 1
T1 MARINA MASSO-ELEAZAR GALLARDO 0-1
T2 ASENSIO ALCARAZ-VALENTIN JIMENEZ 0-1
T3 RAMON GARCIA-SERGIO ADRIAN STORTI 0-1
T4 JANO CORDA-SERGI STORTI BORDOY 0-1

RONDA 4: AGORA MEGAESCACS 1/2-MARIA DE LA SALUT 1/2
T1 MARINA MASSO-ELEAZAR GALLARDO 0-1
T2 ASENSIO ALCARAZ-VALENTIN JIMENEZ 1-0
T3 RAMON GARCIA-SERGIO ADRIAN STORTI 0-1
T4 JANO CORDA-SERGI STORTI BORDOY 1-0


A PESAR DE QUE NUESTROS JOVENES JUGADORES PLANTARON CARA EN TODOS LOS TABLEROS, A VECES LOS RESULTADOS NO ACOMPAÑAN.
ENHORABUENA PARA TODOS.


CRONICA RONDA 1: Dimonis San Cayetano - Ágora Megaescacs 2,5 – 5,5

t1 David Monzonis Quail- Joaquin Gamero Herrera 1,5-0,5
t2 Asensio Alcaraz P- Alberto Sanchez 0-2
t3 Ramon Garcia Astorga - M. Angel Cadavieco 2-0
t4 Jano Uriel Corda Ghazazian - Nicolai Oliver 2-0

A pesar de la derrota de nuestro gran jugador Asensio Alcaraz (sub campeón Mallorca sub 12) y sin tener ELO, a nivel general el equipo de Megaescacs mostró una gran superioridad, ganando el match 5,5 a 2,5.

Enhorabuena para todos.


INFORMACION PREVIA FBE:

SISTEMA DE COMPETICIÓ
Es celebraran 2 fases, una fase prèvia i classificatòria per sistema suís a 4 rondes dobles, i una segona fase final per eliminatòries entre els 4 millors classificats del suís. Els equips estaran conformats per 4 jugadors, sense límit de jugadors reserves.

PARTICIPANTS
No hi ha limit d´equips per club. Poden participar els jugadors amb ELO FIDE inferior a 1600 punts a la llista d’1 d’abril de 2013, o que no disposin d’ELO FIDE; independentment de l´ELO FEDA que tinguin.

SISTEMA DE JOC
Partides a 30 minuts per jugador més 30 segons d’increment per jugada. Vàlid per a ELO FIDE i FEDA.

CALENDARI
Ronda 1: Dissabte 6 d’abril a les 16:30 hores.
Ronda 2: Dissabte 13 d’abril a les 16:30 hores.
Ronda 3: Dissabte 20 d’abril a les 16:30 hores.
Ronda 4: Dissabte 27 d’abril a les 16:30 hores.
Fase Final: Dissabte 18 de maig (local conjunt).

PREMIS I TROFEUS
Trofeu per als quatre pimers classificats.

44 visitas